تبلیغات
کفشدوزک
نویسندگان

花時計 (ゼラニューム)

カコカワデザインのゲーム

کفشدوزک

این وبلاگ به خاطر زلزله ی 6/2 ریشتری که در تبریز و  زخمی های بسیار زیاد و سوگواری به خاطر مرگ هم وطنان عزیزمون و خانواده های داغ دار تا 27  تعطیل است .

واینکه این فراخوان رو تو یکی از وبلاگ ها پیدا کردم وخواهش میکنم بهش توجه کنید.


آپلود عكس , آپلود رایگان عكس , آپلود تصویر , آپلود فایل , آپلود سنتر ,آپلود عکس برای وبلاگ , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان, free image upload center , آپلود رایگان فیلم , آپلود عکس برای بلاگفا


و مردم عزیز ایران امیدوارم که کسانی که توان مالی برای کمک دارند از کمک به مردم داغ دار و زخمی های شهر تبریز دریغ نکنند

آپلود عكس , آپلود رایگان عكس , آپلود تصویر , آپلود فایل , آپلود سنتر ,آپلود عکس برای وبلاگ , فضای رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان, free image upload center , آپلود رایگان فیلم , آپلود عکس برای بلاگفا
حسن قدمی درباره آخرین تلفات زلزله 6.2 دهم ریشتری که روز گذشته (شنبه) در استان آذربایجان شرقی رخ داد اظهار داشت: آخرین آمار کشته شده*ها به 250 نفر رسیده است و 1800 نفر نیز زخمی شده اند.
وی با اشاره به اینکه عملیات امداد و نجات به پایان رسیده است بیان داشت: 110 روستا خسارت دیده*اند و امید است آمار کشته شده*ها از این مقدار افزایش پیدا نکند.
رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور یاد آورشد: در هیچ روستایی زیر آوار مانده نداریم و در حال حاضر اقلام و امکانات مورد نیاز در حال توزیع است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی صبح امروز (یکشنبه) اظهار کرد: کارشناسان بنیاد مسکن پس از طلوع آفتاب، عملیات ارزیابی خسارت مالی را انجام می دهند و جمع بندی آن را ارایه خواهند کرد.
وی افزود: همچنین صبح امروز (یکشنبه) بیمارستان صحرایی در ورزقان برپا شده و نسبت به مداوای زلزله زدگان اقدام خواهد کرد.

ساعی اضافه کرد: سه فروند بالگرد نیز در فرودگاه تبریز آماده هستند تا با دستور ستاد بحران به پرواز درآمده و اقدام به حمل اقلام و آذوقه های مورد نیاز به مناطق زلزله زده و انتقال مجروحان به بیمارستان های تبریز کنند.
به گفته وی متروی تهران و برخی ارگان ها و فرمانداری ها نیز برای کمک به زلزله زدگان اعلام آمادگی کرده اند.
عصر دیروز (شنبه) دو زمین لرزه به بزرگی 6 و 2 درجه در مقیاس ریشتر به ترتیب شهرستان های اهر و ورزقان در آذربایجان شرقی را لرزاند.

وزیر کشور نیز گفت: هنوز از میزان تلفات و خسارت ناشی از زمین لرزه آذربایجان شرقی آمار دقیقی ارائه نشده است.
مصطفی محمد نجار که به همراه وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، و رئیس سازمان هلال احمرو رییس ستاد امداد و نجات به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی سفر کرده است،گفت: این سفر به دستوررئیس جمهور و برای بررسی و ضع آسیب دیدگان و خسارت وارد آمده انجام شده است.
جانشین شورای عالی مدیریت بحران گفت: قرار است با بررسی وضع آسیب دیدگان و همچنین خسارت ها در جلسه هیئت دولت تصمیم گیری های لازم صورت گیرد.
فرماندار شهرستان ورزقان از تخریب کامل 12 روستای این شهرستان بر اثر زلزله روز گذشته خبر داد.
فروغی گفت: هر یک از این روستاها حدود 900 تا هزار نفر جمعیت داشتند که کمتر از 40 درصد آنها جان باخته اند.
وی افزود: جمعیت این روستاها به دلیل برداشت محصول عدس در مزارع خود متراکم بودند که این موضوع در کاهش تلفات جانی موثر بوده است .
فروغی اعلام کرد: هزار و 200 چادرهم شنبه شب در بین زلزله زدگان توزیع شده و امروز نیز 120 چادر دیگر توزیع می شود.
به گفته وی بخش اعظمی از شبکه آب شهرستان که شب گذشته قطع شده بود دوباره وصل شده است .
ادامه امداد رسانی ها به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی، سه دستگاه کامیون مواد غذایی و امدادی استان اردبیل به مناطق زلزله زده ارسال شد.
مدیر هلال احمر مشگین شهر گفت: این اقلام به صورت غذاهای کنسروی ، آب ، پتو و موکت برای اسکان زلزله زدگان به این مناطق ارسال شده است.
آقایی افزود: بیش از 300 چادر امدادی نیز به مناطق زلزله زده ارسال شد.
وی با بیان اینکه 60 امدادگر و 15 دستگاه آمبولانس طی ساعات اولیه وقوع زمین لرزه به شهرستان اهر و بخشهای زلزله زده اعزام شدند افزود: صبح امروز نیز 2 گروه امداد و نجات با 2 دستگاه مینی بوس با لوازم کامل امدادی به منطقه عزیمت کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور گفت: بیش از هزار امداد گر حرفه ای مشغول امدادرسانی به زلزله زدگان شهرستان های اهر و ورزقان استان آذربایجان شرقی هستند.
مظفر افزود: تاکنون هزار تخته چادر و پتو و هزاران قوطی انواع مواد غذایی،کمپوت و کنسرو نیز بین زلزله زدگان توزیع شده است.
وی اظهار داشت: بیش از 10 گروه تخصصی با دستگاه های پیشرفته بیو رادار و سگ های زنده یاب و جستجوگر در حال شناسایی افراد زیر آوار هستند.
وی همچنین از حضور 400 دستگاه خودروی امدادی و آمبولانس در منطقه خبر داد و گفت: از عصر دیروز 2 بالگرد امداد و نجات را انجام داده و از امروز 6 بالگرد به امداد رسانی می پردازند .
آقای مظفر افزود: تا زمانی که مردم احساس آرامش کنند، گروههای امداد در منطقه حضور خواهند داشت .
بیشتر مردم استان آذربایجان شرقی دیشب را در پارک ها سپری کردند. زمین لرزه عصر دیروز شنبه در استان های گیلان و اردبیل نیز احساس شد.
در این حال فرماندار ورزقان گفت: بیش از 50 روستای بخش مرکزی این شهرستان بین 70 تا 100 درصد تخریب شده است.

وی صبح امروز (یکشنبه) اظهار داشت: خوشبختانه میزان خسارت وارده به شهر ورزقان کمتر از 10 درصد است و کشته ای نیز در این شهر وجود ندارد.
فرماندار ورزقان افزود: اما در روستاهای این شهرستان 50 تن کشته و بیش از 500 نفر زخمی شده اند.وی گفت: هم اکنون به 20 روستای حادثه دیده نیروهای امدادرسان اعزام و آواربرداری آغاز شده است .
فروغی اضافه کرد: 500 تخته چادر نیز در بین زلزله زدگان توزیع شده و حداقل هزار و 200 تخته دیگر نیز نیاز است.
وی با بیان اینکه کمبود آذوقه و مواد غذایی مشکل اصلی زلزله زدگان این شهرستان است اظهارکرد: آمبولانس و نیروی امدادی به اندازه کافی در مناطق زلزله زده مستقر شده و صد دستگاه آمبولانس وارد شهرستان شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی نیز اعلام کرد: گروه های تخصصی پزشکی قانونی استان با افزایش تعداد اجساد تحویل شده به مراکز پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی به بیمارستان ها و آرامستان های مناطق زلزله زده اعزام شدند.


دکتر "بهرام صمدی راد" افزود: هفت گروه تخصصی پزشکی قانونی برای شناسایی، تشخیص هویت و صدور جواز دفن جان باختگان زلزله به بیمارستان های شهدا، امام رضا، سینا، شهید مدنی و آرامستان وادی رحمت تبریز اعزام شدند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه اکنون 138 جسد از شهرستان های زلزله زده ورزقان، اهر و هریس به پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی و شهرستان های یاد شده تحویل داده شده است افزود: ما آماده همه گونه ارایه اخبار به رسانه ها هستیم و توقع داریم که آنها در آگاهی بخشی به جامعه از آمار و ارقام صحیح استفاده کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: با توجه به بررسی های صورت گرفته از سوی کارشناسان پزشکی قانونی احتمال افزایش آمار تلفات جان باختگان این زمین لرزه در منطقه زلزله زده یاد شده به دلیل مسدود بودن راه های دسترسی وجود دارد.

معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران با حضور در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی از این مناطق بازدید کرد.
"حسن قدمی" صبح امروز یکشنبه در بازدید از مناطق زلزله زده ورزقان و هریس ابراز امیدواری کرد با اقدامات سریع امدادگران تلفات این زمین لرزه به حداقل ممکن برسد.
بنابر اعلام معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران، وزیر کشور نیز امروز از مناطق زلزله زده بازدید می کند.
وی در بازدید از مناطق زلزله زده اظهار کرد: به امید خدا پس از بازدید وزیر کشور از مناطق زلزله زده در رابطه با بازسازی و نوسازی مناطق زلزله زده تصمیم گیری خواهد شد.

وی افزود: سعی خواهد شد تسهیلات بلاعوض و بلند مدتی نیز در اختیارحادثه دیدگان قرار گیرد تا با توجه به سرمای زودرسی که در این منطقه روی می دهد هر چه سریع تر اقدامات لازم برای احدات خانه های جدید انجام شود.
معاون وزیر کشور در مورد امداد رسانی به زلزله زدگان گفت: مرحله اول امداد رسانی که تلاش برای نجات زیر آوار ماندگان و مجروحان است تقریبا به اتمام رسیده و مرحله دوم که اسکان اضطراری است توسط نیروهای هلال احمر با توزیع چادرهای اسکان اضطرار در حال انجام است.

500 کیسه خون برای زلزله*زدگان ارسال شد
وزیر بهداشت با اعلام ارسال500 کیسه خون برای زلزله زدگان گفت: اهدای خون، مغز استخوان را برای خونسازی فعال می کند تا گلبول های قرمز تازه وارد رگ ها شود، ضمن اینکه جان انسان های دیگر هم نجات پیدا می کند به جای اینکه دور ریخته شود.
مرضیه وحید دستجردی شب گذشته با حضور در پایگاه انتقال خون وصال تهران خون اهدا کرد و پس از آن در جمع خبرنگاران گفت: اهدای خون موجب نجات جان انسان ها می شود و این کار خیر در تمام ایام سال و از جمله شب های قدر موجب برخورداری انسان از رحمت و غفران الهی می شود.
وزیر بهداشت همچنین اعلام کرد که 48 دستگاه آمبولانس به مناطق زلزله*زده اعزام شده است.
وی ادامه داد: در زمان حاضر 100 درصد خون اهدایی در کشور داوطلبانه است و به ازای هر هزار ایرانی 26 نفر در سال به صورت داوطلبان خون اهدا می کنند و البته 40 درصد اهداکنندگان خون، اهداکنندگان مستمر هستند که حداقل سالی یکبار خون سالم خود را برای نجات بیماران اهدا می کنند.
وحید دستجردی گفت: در سال های نه چندان دور برای تأمین خون مورد نیاز بیماران از جمله تصادفی ها در اتاق عمل باید خانواده و اطرافیان بیمار خون اهدا می کردند، تازه معلوم نبود که خون اهدایی آنها با گروه خونی مورد نیاز بیمار یکسان باشد و تأمین خون مورد نیاز بیماران تالاسمی و هموفیلی بسیار سخت بود.
وی افزود: اما امروز با اهدای خون 100درصد داوطلبانه جز 5 کشور برتر دنیا از نظر رشد ارتقای امنیت خونی در دنیا هستیم.

وی ادامه داد: همین امروز 500 واحد یا کیسه خون اهدایی مردم تهران برای زلزله زدگان آذربایجان شرقی ارسال شد و باید از تمام اهداکنندگان خون در سراسر کشور به خصوص در این شب های عزیز قدردانی کنیم.
وزیر بهداشت اضافه کرد: طی 3 سال گذشته تعداد پایگاه های انتقال خون کلان شهر تهران از 8 پایگاه به 22 یایگاه افزایش پیدا کرد تا دسترسی مردم برای اهدای خون بیشتر باشد و در مرکز وصال تهران در ساختمان جدید پیشرفته تری امکانات اهدای خون را در اختیار داریم.
وی گفت: امروز خوشحالیم که خون اهدایی ایرانی از نظر عفونت ها و بیماری ها جزء سالمترین خون های دنیاست.
وحید دستجردی با اشاره به میزان پایین اهدای خون زنان نیز گفت: متأسفانه فقط 7 درصد اهداکنندگان خون کشور خانم ها هستند در حالی که زنان 50 درصد جمعیت کشور هستند و باید حداقل 30 تا 40 درصد اهداکنندگان خون کشور زن باشند.

وی ادامه داد: خانم ها نباید از خون و سوزن بترسند، زنان ایرانی بسیار شجاع هستند و نباید به اشتباه تصور کنند که اهدای 300 تا 500 سی سی خون برای آنها مشکلی ایجاد می کند بلکه باید بدانند که اهدای خون حداقل سالی یکبار موحب می شود که مغز استخوان برای خونسازی فعال شود و خون و گلبول قرمز تازه وارد رگ ها شود که حتماً برای سلامت آنها بهتر است.
وی گفت: اهدای خون واقعاً به انسان احساس نشاط می دهد و به جای اینکه دور ریخته شود موجب نجات جان یک انسان نیازمند دیگر هم می شود.
مشکلی در آبرسانی به مناطق زلزله*زده وجود ندارد/مقاومت سد ستارخان در برابر زلزله 6.2 ریشتری
مدیرعامل آب منطقه*ای آذربایجان*شرقی گفت: الحمدالله با بررسی*های انجام شده مشکلی در خطوط لوله انتقال آب وجود ندارد.
ارسلان هاشمی گفت: خوشبختانه مشکلی در خطوط انتقال آب به شهرهای هریس، اهر و ورزقان وجود ندارد.
وی افزود: همچنین طبق بررسی*های به عمل آمده از منابع زیرزمینی و سد ستارخان اهر هیچگونه مشکلی در این رابطه وجود ندارد.


طبقه بندی: مناسبت ها، متفرقه،
برچسب ها: زلزله ی تبریز،
[ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 ] [ 04:57 ب.ظ ] [ شهناز جون ]
درباره وبلاگ

کفشدوزکی آمد و زیر سقف آسمان پناه گرفت تا با شبنم ها دوست شود.
نظر سنجی
 • کدام دوره ی درس خوندن رو بیشتر دوست دارید؟
 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :